Preventív és életmódprogramok
Innovatív diagnosztikai és terápiás megoldások
A Quintess Tudásközpont a Quintess cégcsoport részeként elkötelezett amellett, hogy a legkorszerűbb diagnosztikai és terápiás módszerekkel támogassa az egészségmegőrzést.
Magyarországon elsőként vezettük be a genetikai, állapot- és életmódkockázatokon alapuló, személyre szabott rizikófelmérő és -csökkentő prevenciós programokat.
Mi hoztuk el hazánkba az egyetlen evidencia-alapú életmódterápiát, az Ornish-módszert, amely a primer, szekunder és tercier prevencióban is hatékonyan alkalmazható az egészség megőrzésére és helyreállítására.
A legújabb tudományos eredményeken – genetika, molekuláris biológia és bioinformatika – alapuló rendszerszemléletű medicina megoldást nyújthat számos krónikus betegség és krónikus fájdalom kezelésére, valamint megelőzésére.
A Quintess Tudásközpont egyedülálló szakértelme és know-how-ja az orvostudomány legkorszerűbb ismeretein alapul, és átfogó programokat kínál az egészség fenntartására és az életkorral járó betegségek megelőzésére. Hiszünk abban, hogy az egészséges korosodás nem csupán a betegségek hiányát jelenti, hanem a testi, lelki és szellemi egyensúly megőrzését egy életen át.
____________

Rizikófelmérő- és csökkentő program – Az egészséges öregedés záloga
A Rizikófelmérő- és csökkentő program célja, hogy elősegítse az egészséges öregedést azáltal, hogy személyre szabott, tudományos alapokon nyugvó diagnosztikai módszerekkel térképezi fel az egyén kockázati tényezőit és biológiai sajátosságait. A program egy komplex, háromkomponensű felmérést alkalmaz: genetikai, orvosi és életmódbeli vizsgálatok révén egy átfogó képet kapunk a páciens aktuális állapotáról. Ezek az adatok nem csupán a betegségek előre jelezhetőségét segítik, hanem lehetővé teszik a megfelelő megelőző beavatkozások időben történő megkezdését is.
A folyamat során a szakértőkből álló multidiszciplináris csapat közösen dolgoz ki egy egyéni stratégiát a kockázati tényezők csökkentésére. Ennek alapja a személyre szabott életmód- és wellnessprogram, melynek keretein belül folyamatosan követjük a változásokat, és rendszeresen ellenőrizzük az eredményeket. Az egész program a hosszú távú prevenciót szolgálja, lehetővé téve, hogy a páciens megőrizze fiatalkori fizikai és szellemi állapotát, miközben csökkenti a korai funkcionális eltérések kialakulásának esélyét.
Dr. Dean Ornish és a Spektrum program
Dr. Dean Ornish, a Kaliforniai Egyetem klinikai professzora és a Preventív Orvostudományi Kutatóintézet elnöke, elsőként bizonyította tudományosan, hogy átfogó életmódváltással – gyógyszerek és műtét nélkül – visszafordíthatók a súlyos koszorúér-betegségek. Az általa kidolgozott Ornish-módszer, más néven Spektrum program, négy pilléren alapul: táplálkozás, stresszkezelés, mozgás és társas kapcsolatok – ezek együttesen javítják az életminőséget.
Klinikai vizsgálatai igazolták, hogy a program nemcsak a szív- és érrendszeri betegségekre, hanem a cukorbetegségre, magas vérnyomásra és egyes daganatokra is kedvező hatással van. Ráadásul a génexpressziót is befolyásolja: aktiválja a betegséggátló, míg elnyomja a betegségkiváltó géneket.
A Quintess Tudásközpont pedig Dr. Ornish koncepciója alapján dolgozta ki saját, több szintű prevenciós életmódprogramjait, beleértve az infarktusos betegek újfajta, intenzív rehabilitációs módszerét is. A Quintess Ornish módszer tehát egy komplex, személyre szabott életmódbeli változtatásokat javasol, melyek eredményeként a résztvevők nemcsak hosszabb, de jobb életet élhetnek.


Rendszerszemléletű medicina – fordulópont az orvostudományban
A rendszerszemléletű medicina a XXI. század orvoslásának egyik legígéretesebb irányzata. Lényege, hogy nem csupán a betegségek tüneteire fókuszál, hanem az emberi szervezetet egységként vizsgálva az alapvető működési egyensúlyzavarok okait keresi és kezeli. Ez a szemlélet forradalmi megoldást nyújthat a krónikus betegségek – például a szív- és érrendszeri problémák, cukorbetegség, mozgásszervi megbetegedések és krónikus fájdalmak – kezelésére és megelőzésére.
A rendszermedicina egyik kidolgozója és nemzetközileg elismert szaktekintélye, Dr. Filippo Ongaro, aki korábban az európai űrhajósok felkészítő és rehabilitációs programjának fejlesztésén dolgozott, a Quintess Tudásközponttal együttműködve hozta létre Magyarország első ilyen szemléletű programját. Az epigenetika és a nutrigenomika legújabb eredményeire építve egy olyan kezelési modellt dolgoztak ki, amely személyre szabott, integrált megoldásokat kínál a krónikus betegségek hatékony kezelésére és az egészségmegőrzésre.
Ez az új megközelítés hazánkban is lehetőséget teremt egy hosszabb, egészségben eltöltött életre.