Kutatás és Fejlesztés
Kutatási projektek az életmódalapú terápiák fejlesztésében
A Quintess Tudásközpont az életmódalapú terápiák egyik meghatározó kutatóhelye, amely nonprofit szervezetként számos kutatási projektben vett részt konzorciumi tagként vagy alvállalkozó kutatási partnerként.
Kiemelkedő referenciái közé tartozik a „NovaCord” – Személyre szabott innovatív életmódprogram szívbetegek számára, amely 2014–2015 között, a GOP-1.1.1-11-2012-0392 pályázat keretében zajlott, 200 friss infarktusos beteg bevonásával.
A kutatás a REXTRA Kft.-vel közös konzorciumban valósult meg, a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ Balatonfüredi Kardiológiai Rehabilitációs Intézetének együttműködésével. A projekt szakmai vezetését Prof. Dr. Fekete György, az MTA doktora, Prof. Dr. Kiss Róbert Gábor, a Magyar Kardiológiai Társaság elnöke és Prof. Dr. Karádi István, az MTA rendes tagja látta el.
A kutatás célja annak vizsgálata volt, hogy az infarktus után azonnal megkezdett, három hónapon át intenzíven és interaktívan folytatott életmódváltás milyen hatással van a betegek kimenetelére a hagyományos rehabilitációs eljárásokhoz képest. Az eredmények igazolták, hogy a csoportterápiás megközelítés jelentősen javítja a betegek kockázati státuszát, ezzel hatékonyabb másodlagos megelőzést és jobb életminőséget biztosítva.
A fejlesztés eredményeként egy új, franchise formában is terjeszthető rehabilitációs módszer jött létre, amely elősegíti a betegek társadalmi és családi reintegrációját, valamint támogatja a munkába való visszatérésüket.
____________
TOVÁBBI REFERENCIÁINK
Akut koronária szindrómán átesett betegek komplex rehabilitációs kezelésének kidolgozása
A kutatás célja egy több lépcsős, hatékonyabb rehabilitációs program kidolgozása volt, amelyet 70 infarktusos beteg bevonásával teszteltek. A projekt kiemelten foglalkozott az infarktust követő stresszfaktorok vizsgálatával, amelyek jelentős szerepet játszanak a betegség kimenetelében.
Kutatási időszak: 2017–2020
GINOP-2.1.1-15-2016-01076
Alvállalkozó kutatási partner

-webp.webp)
Ambuláns kardiológiai rehabilitációs protokoll kidolgozása és IKT-alapú támogató eszközpark fejlesztése
A kutatás célja egy életmódváltó ambuláns program és egy mobilalkalmazás-alapú életmódtámogató eszköz fejlesztése volt, amely kardiológiai betegek és fokozott kockázattal élők számára nyújt segítséget. A kutatás során 20 infarktusos beteg, 20 egyéb kardiológiai beteg és 30 egészségtudatos résztvevő bevonásával vizsgálták a program hatékonyságát.
Kutatási időszak: 2018–2020
VEKOP-2.1.1-15-2016-00103
Alvállalkozó kutatási partner